Jakość

Jakość

Dobre okna, a tanie okna

Dobre okno to tanie okno – taką zasadą kieruje się dziś wielu nieświadomych klientów. Podejmując decyzję której konsekwencje będą im towarzyszyć przez wiele lat, zdają się być nieświadomi, że nie każde okno jest takie samo. Kupując okno najtańsze klient wybiera pozorne oszczędności, a w rzeczywistości naraża się na poniesienie dodatkowych kosztów w przyszłości.

Dobre okna, czyli jakie?

Sztywne i stabilne

W praktyce parametry te oznaczają tzw. statykę okna, która pozwala bezpiecznie przetrwać duży napór wiatru. Okno nie ugina się wówczas, nie rozszczelnia i nie pęka w miejscach zgrzewów. Decyduje o tym zastosowanie dobrych, mocnych profili, oraz odpowiednio wpasowanych w profil wzmocnień stalowych grubości nawet do 2,5mm. Niektóre, zwłaszcza najtańsze okna, czasami mają wzmocnienia 1,25 lub 1mm. Okna takie są zupełnie nieodporne na obciążenia mechaniczne, łatwo się odkształcają, pękają, nie zapewniają wiatro- ani wodoszczelności. Po paru latach walki z takim oknem klient ostatecznie musi i tak kupić nowe okno.

W firmie OKLAND produkujemy okna z profili marki KÖMMERLING. Marka KÖMMERLING jest uznawana za markę premium wśród systemów okiennych z ponad stuletnim doświadczeniem. Systemy okienne KÖMMERLING to nowoczesne i najlepsze w swojej klasie systemy okien i drzwi PVC. Idealnie wpasowane i optymalnie rozmieszczone wzmocnienia stalowe w profilach ramy i skrzydła zapewniają perfekcyjną, nieosiągalną dla wielu statykę. Najwyższa jakość, wieloletnia trwałość i perfekcyjnie zaprojektowane, sztywne profile świadczą o przewadze systemów KÖMMERLING nad konkurencją.

Ciepłe

Niska cena oznacza bowiem często nie najniższy, a tym samym kiepski współczynnik przenikania ciepła. Niska przepuszczalność cieplna to cecha, dzięki której w domu jest ciepło, a w kieszeni pełno. O tym decyduje przede wszystkim szyba – zazwyczaj potrójna, o rewelacyjnym współczynniku U=0,5; oraz profil, najlepiej 7-komorowy z trzema uszczelkami.

Ile daje to oszczędności?

Szacując, że dostarczenie do domu 1 kWh energii cieplnej kosztuje nas średnio 70 groszy, w domu mamy 30m2 okien, a różnica temperatur między wnętrzem domu a dworem w ciągu 6 miesięcy sezonu grzewczego (4320 godzin) wynosi 20 stopni, to obniżenie współczynnika Uw okien o 0,4W/m2K da nam łącznie około: 0,4W/m2K x 30m2 x 20K x 4320h x 0,70zł/kWh = 725 złotych rocznie.

Systemy KÖMMERLING na bazie których produkujemy nasze okna gwarantują najwyższą izolację termiczną. System 88MD najcieplejszy dostępny na rynku okien PVC system okienny. W standardzie może stosowany w domach pasywnych według norm niemieckiego instytutu ift-Richtlinie WA-15/2. Współczynnik izolacyjności termicznej profilu Uf=0,95 W/(m²K).

Z dobrej jakości materiału

Jakość materiałów to cecha decydująca o długotrwałej estetyce i gwarancja wieloletniej bezawaryjnej pracy okna. Jeśli wybraliście okna PVC to koniecznie sprawdźcie jaki jest skład samego PVC. I tak na przykład nowoczesne systemy KOMMERLING wykonane w technologii Greenline, oparte są na bezołowiowych stabilizatorach wapienno-cynkowych i zapewniają nie tylko bezpieczeństwo ekologiczne, ale także przez wiele lat:
– zachowują piękną biel
– nie kredują się
– nie tracą połysku

Poprawnie wykonane

Ogólny schemat produkcji typowych okien z PVC przedstawia schemat. Dzieli on proces technologiczny na kilka podstawowe części:

-Cięcie i obróbka profili
-Zgrzewanie i czyszczenie po zgrzewaniu
-Okuwanie i szklenie

Każdy z wymienionych procesów wymaga dużej wiedzy, doświadczenia, ale i wysokiej jakości maszyn produkcyjnych. Firma OKLAND dysponuje nowoczesną linią produkcyjną z 2020r. która gwarantuje odpowiednią wydajność, ale przede wszystkim najwyższa jakość i precyzję wykonania okien.

Estetyczne

Okna plastikowe buduje się z profili, które łączy się techniką zgrzewania w narożnikach. Często powstają tam nieestetyczne, szerokie wypływki tworzywa sztucznego, które następnie ścinane są nożem o szerokości 2-3mm . Firma OKLAND dysponuje nowoczesną zgrzewarką czterogłowicowa, oraz oczyszczarką z cienkimi nożami. Dzięki temu połączenie dwóch profili w narożniku wygląda jak cienka, równa linia.
Profile z których produkujemy nasze okna, marki KOMMERLING są smukłe, sprawiają wrażenie lekkości, umożliwiają realizację dużych powierzchni przeszklonych oraz wpływają na optymalne nasłonecznienie pomieszczenia i gwarantują wysoki odzysk promieniowania słonecznego.