Drzwi uchylno-przesuwne PSK

PSK – SYSTEM UCHYLNO-PRZESUWNY

System DuoPort SK

PSK to najpopularniejsze obecnie okna/drzwi przesuwne. Tego typu konstrukcje budujemy przy użyciu standardowych profili okiennych w każdym z naszych systemów. Przesuwanie skrzydeł możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu okuć Winkhaus DuoPort SK. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna, a następnie przesuwa w bok. Skrzydło dysponuje również funkcją uchyłu.

  • Wysoki komfort obsługi i płynność działania. Bardzo stabilne wózki jezdne z rolkami o średnicy 28 mm dbają o płynne i bezszmerowe przesuwanie skrzydeł.
  • Dwie wersje. Okucie duoPort SK dostępne jest w 2 wersjach: SK-S z obsługą ręczną bez wspomagania i SK-Z o zwiększonym komforcie użytkowania. Okucie duoPort SK-Z wyposażone jest w specjalną klamkę ze sterowaniem, ułatwiającą uchylanie, przesuwanie i zamykanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł.
  • Technologia dla ciężkich skrzydeł. Uchylanie i przesuwanie dużych, ciężkich przeszkleń wymaga zastosowania niezawodnej technologii. Okucie duoPort SK jest optymalnie dostosowane do tego typu stolarki. Nośność okucia wynosi (w zależności od wersji) do 200 kg.
  • Zabezpieczenie przed włamaniem. Wariant podstawowy okucia jest wyposażony w solidne trzpienie ryglujące w kształcie grzybków. Poprzez zastosowanie zaczepów antywłamaniowych na ramie okna możemy uzyskać odporność na włamanie do klasy RC2/RC2 N.